неділя, 28 лютого 2016 р.

Google Форми для створення тесту

Контроль знань у навчально-виховному процесі виконує цілий ряд функцій: оцінюючу, стимулюючу, розвиваючу, навчальну, діагностичну, виховну та інші.
Процес контролю – одна з найбільш трудомістких і відповідальних операцій у навчанні, пов’язана з гострими психологічними ситуаціями як для учнів, так і для викладача.
Традиційні методи контролю потребують багато часу та містять елемент суб’єктивного ставлення викладача. Тестовий контроль дає можливість викладачеві упродовж досить обмеженого часу перевірити якість знань у значної кількості учнів, за його допомогою стає можливим контроль знань на необхідному, заздалегідь запланованому рівні.

Для створення тестів можна використовувати багато сервісів, які полегшать підготовку і проведення тестування. Одним з найшвидших і простих способів створення тесту є використання Google Форми – частина офісного інструментарію Google Drive.
Розглянемо можливості Google Форм та розберемося в поетапному створенні тесту. Google Форми дають можливість створювати наступні види тестових запитань: тестові завдання закритої форми з множинним вибором (вибір однієї правильної відповіді), прапорці (вибір декількох правильних відповідей), введення тексту, вибір зі списку, шкала, сітка, дата та час.
Розглянемо механізм створення простих тестів в Google Формі.
1. Для відкриття форми необхідно серед продуктів Google в розділі «Дім і офіс» обрати продукт «Форми».


рис1
2. У вікні, що відкрилося, ввести назву тесту (форми).
3. Ввести перше запитання та обрати тип запитання. Якщо це множинний вибір, то у форму необхідно додати декілька варіантів відповідей, серед яких тільки один буде правильним.
рис2
4. Для створення наступного запитання необхідно натиснути на кнопку «Додати елемент» та обрати тип запитання.
5. Якщо необхідно добавити малюнок до тестового запитання, то нижче запитання треба обрати «Додати елемент» та обрати зображення. При цьому назву та альтернативний текс зображення можна не писати.
рис 3
Маленькі хитрощі, які прикрасять вашу форму.
1. Обрати тему («Змінити тему»)
2. Обов’язково добавити форму для Прізвища та Ім’я того, хто відповідає (тип «текст»). Перемістити це запитання на перше місце.
рис 4
Після створення тесту можна відкрити до нього спільний доступ, або надіслати електронною поштою, або вбудувати на свій сайт за допомогою спеціального коду. Про ці можливості, а також про можливості перевірки тесту ми розповімо у наступних публікаціях.

Авторське право: http://www.air-edu.com.ua/

Немає коментарів:

Дописати коментар